نگاهی به ترفند زیرکانه اپل برای مخفی سازی نمونه اولیه اپل واچ

پاورتل/ در طول تاریخ اپل برای مخفی کردن طراحی محصولاتش دست به ترفندهای عجیبی زده و حالا می‌خواهیم نگاهی به ترفند جالب اپل برای مخفی کردن نمونه اولیه اپل واچ داشته باشیم.

سال ها پیش زمانی که اپل آیفون ۴ را توسعه می داد برای اینکه از چشم رسانه ها در امان بماند نمونه اولیه این گوشی را در قابی شبیه به نسخه گذشته این گوشی یعنی آیفون ۳GS قرار داد که با تصادفی گم شدن یک نسخه از آن در رستورانی تلاش هایشان بی اثر ماند. از همین روش برای مخفی سازی آیفون ۶اس نیز استفاده شده بود اما موردی که امروز می‌خواهیم به آن بپردازیم یک آیفون نیست بلکه نمونه اولیه اپل واچ است که در قالب یک آیپاد نانو مخفی شده است. 

همان‌طور که پیش‌تر مشخص شد اپل برای مخفی کردن نمونه‌های اولیه محصولاتش دست به اعمال عجیب می‌زند و حالا با انتشار چندین عکس از نمونه اولیه اپل واچ که در سال ۲۰۱۵ معرفی شد؛ در می‌یابیم که اپل سعی داشته این ساعت را با استفاده از قابی شبیه آیپاد نانو مخفی کند.

در بسته بندی این نمونه اولیه نوشته این را مشاهده می‌کنیم که ذکر می کند “محرمانه  اپل”. قاب ساخته شده برای این محصول بسیار قانع کننده است و از دور بسیار شبیه به آیپاد نانو است اما وقتی به این محصول بیشتر دقت می کنید بردگی و حاشیه صفحه نمایش اپل واچ کاملاً مشخص است.

حتی برای اینکه این قالب سیلیکونی بیشتر قانع کننده باشد چند دکمه تقلبی و حتی کلیک ویل مشهور آیپاد بر روی آن تعبیه شده است که نشان دقت اپل به جزئیات حتی در محصولاتی که هیچ‌وقت عرضه نمی‌کند، می‌دهد (!).

وقتی این قاب را از روی این نمونه اولیه برمی‌داریم کاملاً مشخص است که این یک اپل واچ است. آن هم اپل واچ ای که پیش‌تر ندیده بودیم و از آنچه در سال ۲۰۱۵ عرضه شد متفاوت است. از یکی از تفاوت های این دستگاه می توان به حسگری در طرفین آن اشاره کرد که استفاده و کاربرد آن را نمی‌دانیم. این اولین نمونه اولیه اپل واچ نیست که از مراکز بازیافت کشف شده و در گذشته ۲ مدل دیگر از این دستگاه را دیده بودیم اما این یکی انگار جزو نمونه های آخری و آماده عرضه بوده چون از طراحی کامل تر و پولیش بیشتری برخوردار است.

نظرات خود را درباره اپل واچ با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *