AMD تا دوهفته تنها مدل رفرنس کارت‌های گرافیک RX 7900 را به فروش می‌رساند

AMD قصد دارد در روز ۲۲ آذر از نسل جدید کارت های گرافیک خود با سری RX 7900 رونمایی کند. به تازگی شایعه شده که تیم قرمز عرضه سری RX 7900 را حداقل در دو هفته ابتدایی به مدل مرجع (رفرنس) محدود خواهد کرد و خبری از کارت های گرافیک سفارشی نخواهد بود.

AMD روز ۲۲ آذر را برای عرضه کارت های گرافیک سری RX 7900 در نظر گرفته است. این کارهای گرافیک قرار است به صورت مستقیم با RTX 4080 انویدیا رقابت کنند و احتمالاً با تاکید بر قیمت بهتر نسبت به رقیب خود عرضه خواهند شد. گفته می‌شود تا دو هفته بعد از معرفی کارت گرافیک RX 7900، قرار است تنها طراحی رفرنس AMD به فروشگاه‌ها راه پیدا نماید.

عرضه اولیه کارت های گرافیک سری RX 7900 در مدل رفرنس

به نظر می‌رسد AMD قصد دارد برای افزایش فروش کارت های گرافیک سری RX 7900 با طراحی رفرنس، تا دو هفته از عرضه مدل‌های سفارشی ساخته شده توسط شرکای خود جلوگیری نماید. باید به این نکته اشاره کرد در حال حاضر هیچکدام از شرکای انویدیا خصوصیات احتمالی کارت گرافیک سفارشی RX 7900 خود را اعلام نکرده‌اند.

باید به این نکته اشاره کنیم تنها PowerColor و ایسوس مدل‌های RX 7900 خود را به نمایش گذاشته‌اند. محدودیت عرضه کارت های گرافیک AMD به مدل‌های رفرنس موضوع جدیدی نیست. AMD با این کار قصد دارد حداقل برای مدت محدودی کاربران را از انتخاب بین چندین مدل مختلف نجات دهد.

AMD در ماه‌های گذشته از همکاری خود با شرکت‌هایی همچون ازراک، ایسوس، گیگابایت، MSI و … برای عرضه مدل‌های سفارشی کارت گرافیک سری RX 7900 پرده برداشته است. AMD همچنین گفته مدل رفرنس RX 7900 XTX را با قیمت ۹۹۹ دلار و RX 7900 XT را با قیمت ۸۹۹ دلار به فروش خواهد رساند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *